Élő vércsepp analízis

Szolgáltatás típus:

Élő vércsepp analízis

Ár: 
5 500 Ft

A sötét-látóteres ultramikroszkóppal végzett élő vércsepp analízis rendszerint igen mély benyomást gyakorol a páciensekre. Nem véletlenül, hiszen az érintettek saját szemükkel láthatják egy számítógép monitoron a vérük élő, mozgó alkotórészeit és a kimutatható esetleges elváltozásokat. Ezt követően pedig a terápia hatását egyrészt közérzetükön észlelhetik, másrészt saját szemükkel ellenőrizhetik egy későbbi vércseppanalízis alkalmával. Az élővércsepp-analízis segítségével lehetővé válik egyes betegségekre utaló tendenciák, bizonyos zavarok és elváltozások megfigyelése az „élő vérben”, mielőtt még a konkrét betegség kialakulna.

A vizsgálatokat a Wellness Otthonban Pécsett végezzük. A hosszú ideig tartó várakozások megelőzése érdekében a vizsgálatra előzetesen, telefonon be kell jelentkezni és pontos időpontot kell egyeztetni.

Sötétlátóteres mikroszkóp

A sötétlátóteres élő vércsepp analízis rendszerint igen mély benyomást gyakorol a páciensekre. Nem véletlenül, hiszen az érintettek saját szemükkel láthatják a vérükben kimutatható esetleges elváltozásokat. Ezt követően pedig a terápia hatását egyrészt közérzetükön észlelhetik, másrészt saját szemükkel ellenőrizhetik egy későbbi vércseppanalízis alkalmával.

Az élő vércsepp analízis átfogó jellegű vérvizsgálat. Fontos felvilágosítást ad a vér alakos elemeinek minőségéről és működőképességéről. Segítségével lehetővé válik meghatározott betegségekre utaló tendenciák, bizonyos zavarok és elváltozások megfigyelése az „élő vérben”, mielőtt még a konkrét betegség kialakulna. A vér sötétlátóteres mikroszkóppal történő vizsgálatának erőssége az olyan nehezen diagnosztizálható panaszok okainak felderítése, mint a fáradtság, az energiahiány, a teljesítőképesség csökkenése, a fertőzésekre való hajlam.

A vér az élet folyója, mindenről "tud", ami a szervezetünkben történik, mert legrejtettebb zugába is eljut. Ezért ha tudni akarjuk, hogy mi zajlik a szervezetünkben, legegyszerűbb a vérünket vallatni.
A hagyományos vérvizsgáló módszerek mindegyike kémiailag módosítja a vérből vett mintát és annak mennyiségi mutatóit határozza meg. Ha azonban pontos képet akarunk kapni arról, hogy milyen állapotban kering szervezetünkben a vér, kezeletlen mintát kell vizsgálni olyan műszerrel, ami nem változtatja meg szerkezetét, kémiai összetételét és az egyes összetevők minőségét is megmutatja.
Ezt teszi lehetővé a sötét látóteres ultramikroszkóp és az élő vércsepp analízis módszere.

Miben különbözik a vércseppanalízis egy laboratóriumi vizsgálattól?

Mindössze néhány cseppnyi, ujjbegyből vett vérre van szükség hozzá, melynek levétele után azonnal elvégezhető a teszt. A laboratóriumi vizsgálatoknál megfestik a vért, a festékanyag pedig megöli a vérben lévő sejteket. A vércseppanalízis során az élő vércseppet vizsgálják. Nem azt nézik, hogy az egyes elemekből mennyi van a vérben, hanem hogy azok épek-e, életképesek-e, mennyire aktívak, egymáshoz képest hogyan helyezkednek el. Mivel a vér összetétele és alakos elemeinek állapota követi a szervezetben zajló kóros folyamatokat, ezért azokat élő állapotukban vizsgálva még csak nagyon enyhe vagy akár egyáltalán nem jelentkező tünetek esetén is megállapítható a betegségre való hajlam, vagy hogy a betegség kialakulása megkezdődött.

Mit jelent a sötét látóteres technika?

A hagyományos mikroszkópos vizsgálatnál fehér háttér előtt fekete foltokként jelennek meg az alakos elemek. Ennél a módszernél a speciális megvilágítási rendszernek köszönhetően a vércseppet oldalról éri a fény, így fekete háttér előtt látszanak a színes elemek. Nem is kell a mikroszkópba nézni, a vizsgálatot végző orvos kommentárja mellett egy nagy monitoron követhetjük figyelemmel vércseppünk önálló életét.

Mit láthatunk a monitoron?

Az élő vércseppben láthatóak a sodródó, kör alakú, a közepükön kissé behorpadt, fánkra emlékeztető vörösvérsejtek, a nagyobb, ezüstösen fehér, lassabban mozgó fehérvérsejtek, a sebesen haladó táplálékrészecskék, az esetlegesen megjelenő salakanyagok, fehérjeszálak, emésztetlen anyagok. A gombák jelenlétére utaló jelek már akkor is láthatók, amikor a szervezet gombásodása még nem okoz tüneteket, de éppen így megfigyelhetőek a baktériumok is.

Hogyan kell a vizsgálatra felkészülni?

A vizsgálat napját megelőző este már ne fogyasszon sok fehérjetartalmú, zsíros ételt és három órával a vizsgálat előtt egyáltalán nem szabad enni, mert tápanyagok megjelenése egy órán belül látszik a vérben, kis mozgó pöttyökként, és megnehezítik a többi elem vizsgálatát. Inni lehet, sőt ajánlott is lehetőleg klór- és szénsavmentes vizet.
A vizsgálatra hozza magával az összes fontosabb zárójelentését, laboratóriumi és egyéb vizsgálatainak leleteit!

Hogyan zajlik a vizsgálat?

A vizsgálatot az adatok felvétele, részletes kikérdezés, állapotfelmérés előzi meg. Aztán egy apró tűszúrás az ujjbegybe, és kezdetét veszi a saját szervezetünkbe tett utazás. A vizsgálatot végző szakember segít értelmezni a történéseket, mert nem állóképet nézünk, vérünkben ugyanis "zajlik az élet". A vizsgálatot életmód-tanácsadás zárja, a páciens tanácsokat kap a felderített panaszok kezelésére.

Mire deríthet fényt a vizsgálat?

Az élő vércsepp vizsgálatából látszik a vitaminok, ásványi anyagok hiánya. A fehérvérsejtek állapotából kikövetkeztethető az immunrendszer működőképessége. A plazmában felhalmozódott anyagokból kiderül, rendben van-e a szervezet sav-bázis egyensúlya, vannak-e felesleges méreganyagok a szervezetben, de például a túl sok fehérje is észrevehető. Látszanak a mikroorganizmusok, ellenőrizhető az oxidatív stressz, azaz a szabadgyök-terheltség mértéke. Észlelhető az emésztőrendszer, a vese vagy a máj csökkent működése - mindez akkor, amikor konkrét problémát esetleg még nem is okoz.

Egyetlen csepp vér vizsgálatával megállapíthatjuk:

  • az anyagcsere állapotát,
  • az emésztés és a felszívódás hatékonyságát,
  • a szervezet ásványi anyag-és/vagy vitaminhiányát,
  • az érelmeszesedés, a trombózis kialakulásának jeleit,
  • egyes szervek (például a máj, a vese, a szív stb.) meggyengülését, terheltségét
  • az oxigénellátás aktuális állapotát,
  • a kórokozó mikroorganizmusok (baktériumok, paraziták, gombák) jelenlétét,
  • a vérben történő salakanyag-felhalmozódást (ideértve a fogakból kioldódó amalgámterhelést is),
  • a hormonháztartás felborulását,
  • a baktériumflóra egyensúlyzavarát,
  • a daganatos elváltozásokra utaló jeleket,
  • külső és belső mérgezőanyagok jelenlétét,
  • a sav-bázis háztartás eltolódásának jeleit,
  • és még sok minden mást.

Mikor érdemes elvégeztetni?

A betegség megelőzésének nagyon hatékony eszköze lehet a vércseppanalízis, ajánlott lenne a rendszeres évi állapotfelmérés részeként elvégeztetni. Hasznos lehet még, ha valaki emésztési problémákat, fáradékonyságot, gyakori fejfájást, bőrpanaszokat, mozgásszervi gondokat tapasztal. Ilyenkor ugyanis megerősítheti a a betegség gyanúját vagy segíthet abban, hogy milyen típusú laboratóriumi vizsgálatokat célszerű elvégeztetni. Gyakori megfázás, krónikus gyulladás, túlzott salakanyag-felhalmozódás gyanúja esetén is ajánlott.

Mire ne számítson?

A vizsgálat, ahogy a neve is mutatja egy vér analízis. Állapotfelmérés, nem diagnosztikai eljárás. A vizsgálat nem mutat meg minden betegséget, de nagyon sokféle kórkép még a tünetek megjelenése előtt megállapítható. A vizsgálat mutathat daganatos elváltozásra utaló jeleket bizonyos esetekben, de nem rákszűrési eljárás. Segítségével nem minden esetben látható a daganat jelenléte. Megállapítható nehézfémek jelenléte a vérben, de nem minden esetben állapítható meg pontosan, hogy milyen nehézfémről van szó.
A vizsgálat nem gyógykezelés, azaz nem gyógyítja meg a betegségeket, csak segít azok felderítésében. A vizsgálat után a kimutatott problémák tüneti megjelenésének, vagy a már megjelent tünetek kezelésére életmód változtatásokat és természetes alapanyagú készítményeket ajánlunk. Receptet nem adunk. Patikában forgalmazott készítményeket nem ajánlunk. Ha szükségesnek látszik szakorvosi vizsgálatot javasolunk, melyre beutalót a háziorvostól kell kérni.

Néhány példa arra, hogy mit láthatunk a mikroszkópban

Egészséges vér

Jól jegyezze meg ezt a képet. Ilyen az egészséges ember vére.

Élő vércsepp analízis

A deformált vörösvértestek daganatos betegségre utalhatnak.

Élő vércsepp analízis

Összetapadt vörösvértestek és gombás fertőzés a vérben.


Élő vércsepp analízis

Beteg vér

Élő vércsepp analízis

Rollni képződés -
Elégtelen fehérje lebontás, megváltozott pH vagy a sav-bázis egyensúly zavara - ezek megváltoztatják a vörösvérsejtek membránjának negatív töltését, ami az összetapadásukhoz vezet.

Élő vércsepp analízis

Vörösvérsejt összecsapzódás -
A felszíni negatív töltés elvesztése; ez még súlyosabb kép, ahol a plazmában lévő savak molekuláris ragasztóként viselkednek a vörösvérsejtek összeragadását előidézve.

Élő vércsepp analízis

Fehérje kötelék -

Élő vércsepp analízis

Makrociták, mikrociták -
Na-bikarbonát hiány a lúgosító mirigyekben, vagy folsavhiány, B12 vitamin hiány.

Élő vércsepp analízis

Echinociták -
Omega3 zsírsav hiány; sejten belüli parazitózis.

Élő vércsepp analízis

Rostos tallusz -
Baktériumok, gombák és azok produktumai, savkristályok inaktív formában.

Élő vércsepp analízis

Fibrin szálak -
A belső vérzések megakadályozását szolgáló véralvadásban játszanak szerepet. Mennyisége és vastagsága a szervezetben lerakódó fölös fehérje- salakot vagy gyulladásos, esetleg degeneratív betegséghez társuló fokozott képződés eredménye. Mennyiségük megnő a méregtelenítő programok és a diéta során.

Élő vércsepp analízis

Gombák -
Gomba túlszaporulat, baktériumok, gombák, penész. Nagyon mérgező. Rendkívül káros a normál vérkeringésre.

Élő vércsepp analízis

Céltábla sejtek -
Erjedő-bomló vörösvérsejtek. Fehér foltok vagy gomba formációk a vörösvérsejteken belül. Jelzi, hogy az étrend túl sok szénhidrátot/egyszerű cukrot tartalmaz. Cukor intolerancia és/vagy egyensúlyvesztés hormonális rendszer/hasnyálmirigy stressz, vashiány.

Élő vércsepp analízis

Élesztőgomba -
Az étrend túl sok fehérjét és szénhidrátot/cukrot tartalmaz; okozhatja nagyobb mennyiségű antibiotikum, szteroid vagy hormonterápia; külső gombás fertőződés.

Élő vércsepp analízis

Vérlemezkék -

Élő vércsepp analízis

Pálcák -
Vörösvérsejtekből kinövő baktérium elő alakok, érzelmi és fizikai stressz, alacsony oxigénszint.

Élő vércsepp analízis

Alvó fehérvérsejtek -
Nemrégiben elfogyasztott nagyobb mennyiségű cukor/szénhidrát vagy fehérje.

Élő vércsepp analízis

Bazofil fehérvérsejtek -
Allergiák és/vagy élelmiszer vagy környezeti érzékenység esetén észlelhetők; belső mérgekre és gombamérgekre adott reakció; hisztamin szaporulat; ételallergia.

Élő vércsepp analízis

T-sejtek -
Fehérvérsejtek, amik közömbösítik a savakat, oly módon, hogy szabad gyököket bocsátanak a vérbe vagy a nyirokba. Számuk emelkedik súlyos betegségek, nyirokproblémák, környezeti mérgek, drogok és gyógyszerek hatására.

Élő vércsepp analízis

Kristályok -
Intenzív savasodás esetén a szervezet védekezési mechanizmusa, hogy a folyékony savakat kevésbé mérgező kristályokká alakítja. Ezek mindig cukor, fehérje vagy zsír bomlástermékek.

Élő vércsepp analízis

Fekete kristályok -
Dohány, marihuána, vegyi anyag, gyógyszer. Ha barna, akkor lehet fehérje bomlástermék.

Élő vércsepp analízis

Koleszterin kristály -
Általában magas vérnyomást, érelmeszesedést, magasabb koleszterin szintet jelez. Az étrend túl sok állati eredetű fehérjét tartalmaz!