Enzimterápia

Az emberi fajnak legalább a fele beteg. Biológiai értelemben nincs is olyan ember, aki a szokásos étrend és életvitel mellett tökéletesen egészséges volna. Még a magukat fittnek érző fiatal emberek is szenvednek valamilyen egészségkárosodástól.

Amikor fiatalok vagyunk, a belsőleg, magunk termelte enzimek sejtmegújító hatásának köszönhetően szépek vagyunk, üdék és energikusak. A test-saját enzimjeink támogatják a gyors regenerálódást és többnyire segítenek kivédeni a súlyos betegségeket is. De korunk előrehaladtával belső enzimjeink kifogynak. Enzimpotenciálunk nagy részét meggondolatlanul elpazaroljuk életünk során. Az a szokás, hogy az ételt megfőzzük és vegyi anyagokkal feldolgozva esszük, valamint az alkohol, kábítószerek és az egészségtelen ételek fogyasztása hatalmas mennyiségű enzimet von el a véges készletből.

Dr. Edward Howell, biokémikus és táplálkozás-kutató szerint az ember tovább és egészségesebben élhetne, ha jobban ügyelne értékes test-saját enzimjeire.

Enzim modellVoltaképpen mik is az enzimek?
Az enzimek olyan anyagok, amelyek nélkül nincs élet! A testünkben végbemenő minden kémiai reakcióhoz szükség van rájuk. Testünkben végbemenő minden életfolyamat katalizátorai, vagyis olyan anyagok, amelyek nélkülözhetetlenek életfolyamataink hatékony végkimenetelében. Nélkülük semmilyen szervi tevékenység nem tud végbemenni. Az enzimek nélkül nem működnek sem a vitaminok, sem az ásványi anyagok, sem a hormonok, mivel sejt szinten nincs meg az az információ, amely biztosítaná a rendszer helyes működését.

Képzeljük el így a dolgot: az enzimek jelentik a „munkerőt”, amelyek a testet építik, éppúgy, ahogy az építőmunkások építik fel az otthonunkat. Hiába van meg az összes tégla, fa és egyéb építőanyag, a ház felépítéséhez munkásokra van szükség, akik az élő erőt jelentik.

Épp ez a helyzet a testünkkel is: hiába van meg az összes szükséges tápanyag: fehérje, szénhidrát, zsír, élelmi rost, vitaminok, ásványi anyagok stb., enzimek – kémiai katalizátorok – is kellenek, hogy a test ép és egészséges legyen.

Honnan vannak testünk enzimjei?
Úgy tűnik, hogy meghatározott enzim-potenciállal jövünk a világra. Az aktivitási faktornak, vagy életerőnek ez a korlátozott mennyisége ki kell, hogy tartson életünk végéig. Az enzimeket több csoportba kategorizáljuk.

  • anyagcsere-enzimek, amelyek a testünket működtetik,
  • emésztő-enzimek, amelyek a táplálékunkat emésztik, és a
  • táplálék-enzimek, amelyek a nyers ételekben találhatók, ők kezdik meg az étel megemésztését.

Ezek közül a táplálkozás szempontjából a legfontosabbak a hidrolitikus-enzimek, azokon belül pedig az emésztő-, étel-, és metabolikus enzimek, amik további alosztályokra bonthatók.

Az enzimek hőérzékenysége
Az enzimek a legkevésbé hőellenálló tápanyagok. Minden étel amit tartósan felmelegítünk fokról fokra elveszíti enzimtartalmát, vitaminjainak, tápértékének döntő hányadát, a fehérjék eldeformálódnak, az étel élettelenné válik és a szervezetben mérgező szervetlen savak keletkeznek. Ez a deformáció már 47 C foktól jelentkezik. Ugyanígy enzimhiányos vagy teljesen enzimmentes minden sugárkezelt, konzervált, vagy pasztörizált, párolt, bármilyen hőhatásnak kitett, legfőképpen a mikrohullámú sütő által hőkezelt, de még a fagyasztott ételek is.

Az enzimkutatók szinte kivétel nélkül arra a megállapításra jutottak, hogy az ételek legalább 75%-a nyers, hőkezelésmentes étel kell, hogy legyen, amit szükség esetén további enzimkivonatokkal is lehet/kell egészíteni. Ennek hiányában a szervezet, ha egyáltalán képes rá, kénytelen máshonnan elvonni az enzimeket. Pl.: a test-saját funkciójaitól és helyeiről von el metabolikus enzimeket az emésztésbe! Ezáltal gyengül az immunrendszer, az öregedés folyamata látszólag felgyorsul, betegségeknek teszik ki a legyengült testet. A túl sok és többnyire ugyanolyan főtt/sült étel évtizedek során teljesen kimeríti a testet. A krónikus degeneratív betegségek valójában súlyos enzimhiány miatt tudnak megjelenni a legyengült szervezetben.

A test-saját enzimek szabályozzák:

  • gyomorszabadgyök lekötését és szállítását,
  • érelmeszesedés lerakódásainak (koleszterin) leépítését,
  • vér folyékonyságát (trombózis megelőzése),
  • blokkolt idegvezetékek felszabadítását,
  • sebgyógyulást és a fájdalomcsillapítást,
  • sav-bázis háztartást,
  • emésztést,
  • hormonrendszert,
  • autóimmun betegségeket (pl.: ízületi fájdalmak, köszvény, pikkelysömör, sokízületi gyulladás),
  • fertőzéses betegségek (vírusos, bakteriális) gyógyulási folyamatát,
  • elfajult sejtek (tumorok) felismerését és megsemmisítését.

Vizsgálatok igazolják, hogy a Föld lakosságának 80%-a létfontosságú enzimek hiányában szenved. Ennek első jele a fáradtság, összpontosítási nehézségek, gyakori hajlam a fertőzésekre, bőrproblémák, emésztési zavarok stb. A helytelen táplálkozás eredménye a vérben keringő méreganyag, amit a kötőszövet, a zsírsejtek, ízületek, ill az érfalban raktározza el a szervezet.

Ezt a méreg lerakódási folyamatot szakítja meg az X7 Japán Regulate a vérben végrehajtott tisztító folyamattal!

Mintát a nyers táplálék emberi testben történő természetes lebontása szolgálja. Természetes eredetű mikroorganizmusok, nem tartalmaznak genetikailag módosított összetevőt, vegyszert, irritáló komponenst. A lépcsőzetesség hullámai rezgési energiával töltik fel az enzimtöredékeket, ezért másodpercnyi gyorsasággal képesek test-saját enzimként hatni!

Dr. Teruo Higa professzor 20 éves kutatómunka folyamán fejlesztette ki a hatékony mikroorganizmusokból álló keveréket, melyeket a természetből gyűjtött és speciális módon szaporított tovább. A hatékony mikroorganizmusok legfontosabb csoportja a fotoszintetizáló baktériumok, a tejsavbaktériumok, a gombák és az élesztők.

Új hozzászólás

Plain text

  • A HTML jelölők használata nem megengedett.
  • Engedélyezett HTML jelölők: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • A sorokat és bekezdéseket a rendszer automatikusan felismeri.
CAPTCHA
A kérdés azt vizsgálja, hogy élő látogató vagy robot szeretne-e belépni.